Akademik Yo.X.To’rakulov nomidagi Respublika, ihtisoslashtirilgan endokrinologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi Qoraqalpog’iston Respublikasi filialida 12-may xalqaro hamshiralar kuni munasabatli bilan bayram iloji o’tkazildi. Bayram ilojida filial direktori J.N.Ubbiev ochib hamshiralarni bayram bilan tibrikladi va filial direktori o’rinbosari L.Ramanova, kasaba uyushmasi boshlig’i B.Kartbaevalar, bosh hamshira A.Sultaniyazovalar filialda ishlab kelayotgan barcha o’rta bo’g’in tibbiyot xodimlarini tabrikladi hamda bosh hamshira…
Read More9 may – “Xotira va qadrlash kuni” mamlakatimizda umumxalq bayrami sifatida keng nishonlanadi. Inson xotira bilan tirik, qadr bilan ulug’. O’tganlarni, ularning xayrli ishlarini, jasoratini yodga olmoq, e’zozlamoq xalqimizga xos ezgu fazilatlardandir. Binobarin, xotira bu – unutmaslik, deganidir. Akademik Yo.X.To’rakulov nomidagi Respublika, ihtisoslashtirilgan endokrinologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi Qoraqalpog’iston Respublikasi filialida olamdan utib ketgan bosh buxgalter…
Read MoreO’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 26-yanvardagi PQ-102-sonli “Endokrinologiya xizmatini rivojlantirish va ko’lamini oshirish chora-tadbirlari to’g’risida» gi qarori ijrosini ta’minlash bo’yicha 2024-yil 3-maydagi Ko’rsatilgan Akademik Yo.X.To’rakulov nomidagi Respublika, ihtisoslashtirilgan endokrinologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi Qoraqalpog’iston Respublikasi filialining Endokrinolog shifokori Bekmurzayeva Elmira Muynoq tumanidagi Tik ѳzek APJ da 40 yoshdan oshgan aholi o’rtasida skrining o’tkazdi, oyila shifokorlar, patronaj hamshiralariga…

В Каракалпакский филиале Республиканского специализированной научно-практического медицинского центра эндокринологии имени Академика Ё.Х. Туракулова состоялось торжество по случаю Международного дня медицинской сестры 12 мая. Директор филиала Ж.Н.Уббиев поздравил медицинских работников с праздником, и заместитель директора филиала Л.Раманова, руководитель профсоюза Б.Картбаевалар, старшая медсестра А.Султаниязова поздравили всех медицинских работников среднего звена, работающих в филиале, и старшую медсестру А.…
Read More9 мая – «День памяти и признательности» широко отмечается в нашей стране как национальный праздник. Человек жив памятью, велик своей ценностью. Помнить и чтить прошлое, свои добрые дела и мужество – одно из благородных качеств нашего народа. Следовательно, память означает не забывание. Почтили память главного бухгалтера Эшбаева Бахрома Алламуратовича и медсестры филиала Турсиновой Зиюар Муратбековны,…
Read MoreОб обеспечении реализации постановления Президента Республики Узбекистан от 26 января 2022 года № УП-102 «О мерах по развитию и увеличению объема эндокринологической службы» от 3 мая 2024 года Республиканские специализированные эндокринологические научные исследования центра имени Академика Ё.Х Торакулова филиала медицинского центра Республики Каракалпакстана врач-эндокринолог Бекмурзаева, врач-эндокринолог филиала Республики Каракалпакстан Эльмира провела скрининг среди населения старше…