Prezidentining 2022 yil 26 yanvardagi “Endokrinologiya xizmatini takomillashtirish va ko’lamini kengaytirish chora-tadbirlari to’g’risida”gi PQ-102 sonli qarori ijrosini ta’minlash maqsadida Markazning Qoraqalpog’iston Respublikasi filialida maxorat darslari tashkil etildi.
06.02.2024 y Akademik Yo.X.Turaqulov nomidagi RIEIATM Qandli diabet bilan kasallangan bemorlar uchun rekonstruktiv plastik jarrohlik bo’limi rahbari, t.f.d. Kamalov T.T. KKR filialida qandli diabetning yiringli asoratlari bilan murojat qilgan 15 nafar bemorlarni tibbiy ko’rikdan o’tkazildi.
Jarroxlik bo’limida qandli diabetning yiringli asoratlari bo’lgan 3 nafar bemorda yuqori murakkablikdagi plastik jarroxlik amaliyoti maxorat darsi sifatida o’tkazildi.

В целях обеспечения реализации решения Президента от 26 января 2022 года «О мерах по совершенствованию и расширению сферы эндокринологической службы» № PQ-102 в филиале Центра в Республике Узбекистан организованы мастер-классы. Каракалпакстан.
06.02.2024 Заведующий отделением реконструктивно-пластической хирургии у больных сахарным диабетом НИИЭИТМ им. академика Ю.Х.Туракулова, к.м.н. Камалов Т.Т. В филиале ККР обследовано 15 больных с гнойными осложнениями сахарного диабета.В хирургическом отделении проведены мастер-классы пластической хирургии высокой сложности у 3 больных с гнойными осложнениями сахарного диабета.Кроме того, изучена готовность филиала к осенне-зимнему сезону, наличие солнечных батарей.