Касалликларнинг олдини олиш ва даволашда комплекс ёндашув муҳим Бугун Нукус шаҳрида “Бирламчи тиббий-санитария тизимида эндокрин касалликлар профилактикаси, уларни барвақт аниқлаш ва даволашда мультидисциплинар ёндашув” мавзусида илмий-амалий анжуман бўлиб ўтди. Унда Қорақалпоғистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазири Мурад Қурбанов ва Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт маркази директори Анвар Алимов сўзга чиқиб, касалликлар профилактикаси бирламчи тизимда йўлга қўйилиши…
Read MoreАкадемик Ё.Х.Туракулов номидаги Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт маркази Қорақалпоғистон Республикаси филиалида 2025 йил 4-февраль куни Изроил давлатининг элчихонаси ва “MAHSAV” агентлиги томонидан филиалнинг Умумий ва болалар эндокринологияси бўлимидаги 2 та болалар хонасига 3,5 минг доллар маблағ ажратилиб, спорт инвентарлари билан жиҳозлар олиб берилди. Ушбу бу болалар хонасининг очилиш тадбирида Израил элчихонаси консули ва Қорақалпоғистон…

Научно-практическая конференция
В профилактике и лечении заболеваний важен комплексный подход Сегодня в городе Нукус прошла научно-практическая конференция на тему: «Мультидисциплинарный подход в профилактике, ранней диагностике и лечении эндокринных заболеваний в системе первичной медико-санитарной помощи». Выступая на мероприятии, министр здравоохранения Республики Каракалпакстан Мурад Курбанов и директор Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра эндокринологии Анвар Алимов подчеркнули важность профилактики заболеваний…
На 2 детские комнаты отделения общей и детской эндокринологии выделено 3,5 тысячи долларов, доставлен спортивный инвентарь и оборудование. В открытии детской комнаты принял участие консул Посольства Израиля и Министр здравоохранения Республики Каракалпакстан М.И.Гурбанов. Больные дети остались очень довольны этими добрыми делами и выразили благодарность. 4 февраля 2025 года в Каракалпакского филиала Республиканского специализированной научно-практического медицинского…