2025 yil O’zbekiston Respublikasi Sog’liqni saqlash vazirligi tomonidan tasdiqlangan “Ilmiy-amaliy konferentsiyalarni o’tkazish bo’yicha chora-tadbirlar” rejasiga asosan akademik Yo.X.Turakulov nomidagi RIEIATM tomonidan 2025 yil 23-24-aprel kunlari Samarqand shahrida halqaro ishtirokidagi “Zamonaviy endokrinologiyaning dolzarb masalalari: innovatsiyalardan real klinik amaliyotgacha” mavzusidagi endokrinologiya muammolariga bag’ishlangan ilmiy-amaliy anjuman bo’lib o’tdi. Anjumanga Qoraqalpog’iston Respublikasidan Yo.X.Turakulov nomidagi RIEIATM QR filialidan 4 ta,…
Read MoreO’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022 yil 26-yanvardagi “Endokrinologiya xizmatini takomillashtirish va ko’lamini kengaytirish chora-tadbirlari to’g’risida” gi PQ-102-sonli qarori ijrosini ta’minlash maqsadida 2025 yil 7-9-aprel’ kunlari “2 tur qandli diabet bemorlarni terapevtik o’qitish Milliy maktabi bo’yicha Yo.X.Turakulov nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan endokrinologiya ilimiy-amaliy tibbiyot Markazi xodimi-trener Sevara Ismatullaeva tomonidan hududda faoliyat olib borayotgan endokrinolog xonasi xamshiralari uchun seminar-trening…

Конференция по «От инноваций к реальной клинической практике»
В соответствии с планом «Мероприятий по проведению научно-практических конференций», утвержденным Министерством здравоохранения Республики Узбекистан на 2025 год, Академик Ё.Х. Туракулов НИИЭИПТМ организует международную конференцию «Актуальные вопросы современной эндокринологии: Состоялась научно-практическая конференция, посвященная проблемам эндокринологии, на тему «От инноваций к реальной клинической практике». 4 врача-эндокринолога из Республики Каракалпакстан из филиала НИИЭИПТМ им.Ё.Х.Туракулова ещё в конференции приняли…
В целях обеспечения исполнения Постановления Президента Республики Узбекистан от 26 января 2022 года №ПП-102 «О мерах по совершенствованию и расширению сферы эндокринологической помощи» 7-9 апреля 2025 года проведена Республиканская школа терапевтической подготовки больных сахарным диабетом 2 типа, Севара Исматуллаева, сотрудник-тренер Института им. Ю.Х. Республиканский специализированный научно-практический медицинский центр эндокринологии им. Ё.Х.Туракулова проводит семинар-обучение для медицинских…