ISO 9001:2015 va ISO 7101 talablariga muvofiq tashkilotning sifat menejmenti tizimi to`g`risida xodimlarning malaka oshirish tizimini amalga oshirish «GOODZON CONSULT” MCHJ tomonidan o`quv faoliyatini olib borish litsenziya asosida amalga oshiriladi. O`quv mashg`ulotlari mazmuni tashkilot tomonidan ishlab chiqilgan va tasdiqlangan ushbu o`quv dasturi bilan belgilanadi. Oliy ma’lumotli yoki o’rta maxsus ma’lumotga ega bo’lgan shaxslar ushbu qo’shimcha…
Read MoreBiz, yoshi kattalarning, yillar davomida mehnat qilib endi qarilik gashtini suray deganda bir qator kasalliklar ham bizlarga yo‘ldosh bo‘la qolishi ham haqiqat. Mana shunday paytda tez-tez hududimizdagi oq xalat egalaridan yordam so‘rab davolanamiz. Sog‘liqni saqlash posbonlari deb ham bekorga aytilmasa kerak. Chunki ko‘pchiligimizda surunkali kasalliklar bor, qandli diabet, yurak-qon tomir kasalliklari ham doimo shifokor nazoratini…
Read MoreAdliya Vazirligi xodimlari korruptsiya, manfaatlar to’qnashuvi, byurokratiya va boshqa salbiy holatlar uchrab turganini ta’kidladi va bu bo’yicha murojaat uchun qisqa raqam va Telegram bot qoldirdi. Murojaatda sog’liqni saqlash tizimida korruptsiyaga barham berish, byurokratik to’siqlar va inson omiliga bog’liq muammolarni bartaraf etish yo’lida keng ko’lamli choralar ko’rilayotganini ta’kidladi. Unga ko’ra, bu jarayonda jamoatchilik faolligi va fuqarolarning…
Read MoreO‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 26-yanvardagi “Endokrinologik yordam ko‘rsatishni takomillashtirish va ko‘lamini kengaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-102-son qarori hamda aholi salomatligini mustahkamlash bo‘yicha profilaktika chora-tadbirlarini amalga oshirish to‘g‘risida 2025-yil 26-iyun kuni Qozog‘iston Respublikasi Endokrinologiya va Mikrobiologiya ilmiy-tadqiqot instituti filiali endokrinologlari va Karteva Endokrinologlari va endokrinologlari B.B. Chimboy tuman tibbiyot birlashmasi Qamsariq OP negizida aholini tibbiy ko‘rik va…

Реализация системы повышения квалификации сотрудников по системе менеджмента качества организации в соответствии с требованиями ISO 9001:2015 и ISO 7101 осуществляется ООО «GOODZON CONSULT» на основании лицензии на осуществление учебной деятельности. Содержание учебных занятий определяется данной учебной программой, разработанной и утвержденной организацией. Лица, имеющие высшее или среднее специальное образование, могут пройти этот дополнительный курс обучения. Реализация…
Read MoreДействительно, поскольку мы, пожилые люди, годами усердно трудимся и теперь вступаем на путь старости, нас сопровождают болезни. В такие моменты мы часто обращаемся за помощью к врачам в белых халатах нашего района. Недаром их называют хранителями здоровья. Ведь у большинства из нас есть хронические заболевания, диабет, сердечно-сосудистые заболевания, которые также требуют…
Read MoreСотрудники Министерства юстиции отметили наличие коррупции, конфликта интересов, бюрократии и других негативных ситуаций и оставили короткий номер и Telegram-бот для обращения по этому поводу. В своем обращении он подчеркнул, что принимаются масштабные меры по искоренению коррупции в системе здравоохранения, устранению бюрократических барьеров и проблем, связанных с человеческим фактором. По его словам, общественная активность и поддержка…
Read MoreВ соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан от 26 января 2022 года № ПП-102 «О мерах по совершенствованию и расширению объема эндокринологической помощи» и реализации профилактических мероприятий по укреплению здоровья населения, 26 июня 2025 года врачами-эндокринологами филиала НИИЭИПТМ РК врачами-эндокринологами Б.Картбаевой и Акимниязовой А.Акимниязовой на базе ОП «Камсарик» Чимбойского районного медицинского объединения проводятся медицинские осмотры…